ULTIMATE LAFF-DOWN XV




Lauri Roggenkamp - 2nd Place finisher
Lauri Roggenkamp
2nd Place finisher
Dave Nunez - 3rd Place finisher
Dave Nunez
3rd Place finisher
Renee Gauthier - 4th Place finisher
Renee Gauthier
4th Place finisher

Wednesday, July 2, 2008
Preliminary round #1
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Shereen Faltas
Special Guest:  
Ro
   1. 
Lou Adams
   2. 
Scott Bryant
   3. 
Darius Campbell
   4. 
Jake Dill
   5. 
Buzzy Enniss
   6. 
Renee Gauthier
   7. 
Jason Hadley
   8. 
David Leach
   9. 
Jason Love
  10. 
Big Mike
Wednesday, July 9, 2008
Preliminary round #2
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Laura Park
Special Guest:  
Celeste Davis
   1. 
Shereen Faltas
   2. 
Chris Freeman
   3. 
Doyle Hanks
   4. 
Stevie Mack
   5. 
Phil Matthews
   6. 
Jeremy Paul
   7. 
Pooch
   8. 
Kinner Shah
   9. 
Zoltan
  10. 
X
Wednesday, July 16, 2008
Preliminary round #3
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Jon Tomashefsky
Special Guest:  
Adam Dodge
   1. 
Bethany Dwyer
   2. 
Patrick Ford
   3. 
Warren Hendon
   4. 
Jeff "The Laughing Lawyer"
   5. 
Dave Nunez
   6. 
Tim Pritchard
   7. 
Scott Rosenfeld
   8. 
Rob Stats
   9. 
Tracie Walker
  10. 
Jeff Wolverton
Wednesday, July 23, 2008
Preliminary round #4
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Erin Schauer
Special Guest:  
Jonny Loquasto
   1. 
Gabe Cardenas
   2. 
Matthew Earl
   3. 
Donna Jacques
   4. 
Chris Kanik
   5. 
Tommy Keating
   6. 
Hilda Lopez
   7. 
Billy Lyday
   8. 
Collette Nicole
   9. 
Peter Spragg
  10. 
X
Wednesday, July 30, 2008
Preliminary round #5
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Ro
Special Guest:  
Brandon Vestal
   1. 
Aristotle Athiras
   2. 
Henrietta
   3. 
Tommy Mayo
   4. 
J.G. Moore
   5. 
Laura Park
   6. 
Lisa Pedace
   7. 
Brian Schaefer
   8. 
Erik Schulte
   9. 
Matthew Stolz
  10. 
Peter V
Wednesday, August 6, 2008
Preliminary round #6
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Laura Hayden
Special Guest:  
Erik Mackenroth
   1. 
Chris Andre
   2. 
Merry Axelrod
   3. 
Chris Bennett
   4. 
Russ Binder
   5. 
Molly Harper
   6. 
Charles Jones
   7. 
Kevin Lahaie
   8. 
Jeffrey Leon
   9. 
X
  10. 
X
Wednesday, August 13, 2008
Preliminary round #7
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Gabe Cardenas
Special Guest:  
Wes Martens
   1. 
Celeste Davis
   2. 
TG Falcon
   3. 
Kevin Garbee
   4. 
Patty Juliano*
   5. 
Debbie Lockhart*
   6. 
Craig Mattes
   7. 
Angella Sweatt
   8. 
Tyler Schubert
   9. 
Chris Z.
  10. 
X

*Patty Juliano dropped out of the quarter finals. Debbie Lockhart who finished fifth place takes Patty's place
Wednesday, August 20, 2008
Preliminary round #8
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Adam Dodge
Special Guest:  
Ro
   1. 
Bonnie Barnett
   2. 
Jackie Fabulous
   3. 
Sasha
   4. 
Joey Friedman
   5. 
Jeffrey C. Isaak
   6. 
Eric Koziatek
   7. 
Anzu Lawson
   8. 
Alan Lebetkin
   9. 
Joseph Neibich
  10. 
X
Wednesday, August 27, 2008
Preliminary round #9
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Tom Riehl
Special Guest:  
Erik Mackenroth
   1. 
Mike Crow
   2. 
Jenna DePaulo
   3. 
Gayla Johnson
   4. 
Julie Kidd
   5. 
Karen Krantz
   6. 
Ed Morin
   7. 
Scott Wheeler
   8. 
Scott Yarborough
   9. 
X
  10. 
X
Wednesday, September 3, 2008
Preliminary round #10
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Julia Lillis
Special Guest:  
Wes Martens
   1. 
Jim Brownfield
   2. 
Cindy Burns
   3. 
Robert Davis
   4. 
Ed Frank
   5. 
Tim Markowitz
   6. 
Ryan Niemiller
   7. 
Princess Mary Margaret
   8. 
Lauri Roggenkamp
   9. 
Paul Stallings
  10. 
Yak
Wednesday, September 10, 2008
QUARTER-FINALS #1
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Celeste Davis
Special Guest:  
Adam Dodge
   1. 
Gabe Cardenas
   2. 
TG Falcon
   3. 
Shereen Faltas
   4. 
Jason Hadley
   5. 
Henrietta
   6. 
Karen Krantz
   7. 
J.G. Moore
   8. 
Joseph Neibich
   9. 
**Ryan Niemiller
  10. 
Rob Stats

**Ryan Niemiller can not perform in the semi finals. Aristotle Athiras replaces Ryan.
Wednesday, September 17, 2008
QUARTER-FINALS #2
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Tara Walden
Special Guest:  
Ro
   1. 
Aristotle Athiras**
   2. 
Chris Bennett
   3. 
Bethany Dwyer
   4. 
Matthew Earl
   5. 
Renee Gauthier
   6. 
Gayla Johnson
   7. 
Chris Kanik
   8. 
Lauri Roggenkamp
   9. 
Scott Yarborough
  10. 
Yak

**Ryan Niemiller can not perform in the semi finals. Aristotle Athiras replaces Ryan.
Wednesday, September 24, 2008
QUARTER-FINALS #3
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Ron J. Ruhman
Special Guest:  
Tom Riehl
   1. 
Merry Axelrod
   2. 
Celeste Davis
   3. 
Buzzy Enniss*
   4. 
Doyle Hanks
   5. 
Julie Kidd
   6. 
Phil Matthews
   7. 
Dave Nunez
   8. 
Sasha
   9. 
Erik Schulte
  10. 
Chris Z.

*Buzzy Enniss did not perform in this quarter final.
Wednesday, October 1, 2008
QUARTER-FINALS #4
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Ro
Special Guest:  
Adam Hastings
   1. 
Jake Dill
   2. 
Jackie Fabulous
   3. 
Molly Harper
   4. 
Warren Hendon
   5. 
Jeffrey C. Isaak
   6. 
Tommy Keating
   7. 
Kevin Lahaie
   8. 
Debbie Lockhart
   9. 
Paul Stallings
  10. 
Zoltan
Wednesday, October 8, 2008
SEMI-FINALS #1
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Jonny Loquasto
Special Guest:  
William Hale
   1. 
Shereen Faltas
   2. 
Renee Gauthier
   3. 
Jason Hadley
   4. 
Tommy Keating
   5. 
Kevin Lahaie
   6. 
Debbie Lockhart
   7. 
Yak
   8. 
Zoltan
ULD XV semi finals #1
Wednesday, October 15, 2008
SEMI-FINALS #2
8:30 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Tom Riehl
Special Guest:  
Ron J. Ruhman
   1. 
Aristotle Athiras
   2. 
Chris Bennett*
   3. 
Doyle Hanks*
   4. 
Julie Kidd
   5. 
Phil Matthews
   6. 
J.G. Moore
   7. 
Dave Nunez
   8. 
Lauri Roggenkamp

*Chris Bennett dropped out of the finals. Doyle Hanks who finished fifth place takes Chris' place
ULD XV semi finals #2
Thursday, October 23, 2008
FINALS
8:00 PM Start
Photos from this show click here


Host:  
Robert Murray
Special Guest:  
Geoff Keith
   1. 
Aristotle Athiras
   2. 
Renee Gauthier
   3. 
Doyle Hanks
   4. 
Tommy Keating
   5. 
Dave Nunez
   6. 
Lauri Roggenkamp
   7. 
Yak
   8. 
Zoltan

FINAL RESULTS
   1. 
Zoltan
   2. 
Lauri Roggenkamp
   3. 
Dave Nunez
   4. 
Renee Gauthier

ULD XV FINALS will be at
Khoury's Restaurant
www.khourys.net
110 N. Marina Drive
Long Beach, CA 90803
(562) 598-6800

Google Map of Khoury's Restaurant

ULD XV FINALS

SAVE $5 PER TICKET
FOR ULD XV FINALS
CLICK HERE

See Zoltan's winning performance on video at this link

Each round (except for the FINALS) will be at
Fender Avenue Bar And Grill

2466 Fender Ave.
Fullerton, Ca. 92831

between State College Blvd and Placentia Ave.




2008 William E. Word. All rights reserved

eXTReMe Tracker