ULTIMATE LAFF-DOWN IV



Sebastian Castellon - Ultimate Laff-Down IV WINNER
Sebastian Castellon
Ultimate Laff-Down IV
WINNER

Aristotle Athiras - 2nd Place finisher
Aristotle Athiras
2nd Place finisher
Brad Stewart - 3rd Place finisher
Brad Stewart
3rd Place finisher
John Carreon - 4th Place finisher
John Carreon
4th Place finisher

Thursday, September 9, 2004
Preliminary round #1

Host:  
Bill Word
Special Guest:  
Sue Nelson
   1. 
Smiley Calderon
   2. 
Ben Hague
   3. 
Laura Hayden
   4. 
Jason Hice
   5. 
Kris Hoover
   6. 
Wes Martens
   7. 
Charlie Patino
   8. 
Thai Rivera
   9. 
Rosendo Sandoval
  10. 
Kerry Arnold Stephens
Thursday, September 16, 2004
Preliminary round #2

Host:  
Laura Hayden
Special Guest:  
Mike Dorval
   1. 
Miss Audra
   2. 
Leana Benson
   3. 
Greg "Stan-G" Gates
   4. 
Georgie Gee
   5. 
Erik Griffin
   6. 
William Hale
   7. 
Fritz Hershey
   8. 
Julie Kidd
   9. 
Shayne Michael
  10. 
Ryan Z.
Thursday, September 23, 2004
Preliminary round #3

Host:  
Curtis Fortier
Special Guest:  
Steven John
   1. 
Tracey Abbott
   2. 
Matt B. Davis
   3. 
Grace Fraga
   4. 
Chris Franjola
   5. 
Janine Hayes
   6. 
Mark Moseley
   7. 
Big Paul
   8. 
Tricia Shore
   9. 
Lan Tieu
  10. 
VJack
Thursday, September 30, 2004
Preliminary round #4

Host:  
Rebecca Arthur
Special Guest:  
Brett Walkow
   1. 
Fred Blanco
   2. 
Devin Dugan
   3. 
Adam Hammer
   4. 
Geoff Keith
   5. 
Scott Krinsky
   6. 
Jeremy Levy
   7. 
Stacie McGlenon
   8. 
Brian "kook" Roberts
   9. 
Randy Simmons
  10. 
Taylor Williamson
Thursday, October 7, 2004
Preliminary round #5

Host:  
Lisa Alvarado
Special Guest:  
Danny Villalpando
   1. 
Dan Bialek
   2. 
Joel Bryant
   3. 
Timothy Deshler
   4. 
Eric Edwards
   5. 
Rodney Hood
   6. 
David Martinez
   7. 
Patty Nixx
   8. 
Brad Stewart
   9. 
David Summerfield
  10. 
X
Thursday, October 14, 2004
Preliminary round #6

Host:  
Debbie Lockhart
Special Guest:  
Rebecca Arthur
   1. 
Ara Anton
   2. 
Doyle Hanks
   3. 
Bobby D. Lux
   4. 
Tonya Moon
   5. 
Joseph Neibich
   6. 
Laura Park
   7. 
Matt Primeau
   8. 
Brandon Tyra
   9. 
DeLecia White
  10. 
X
Thursday, October 21, 2004
Preliminary round #7

Host:  
Curtis Fortier
Special Guest:  
Steven John
   1. 
Cindy Burns
   2. 
Sebastian Castellon
   3. 
Ransford Doherty
   4. 
Mark Fernandez
   5. 
Jeffrey C. Isaak
   6. 
Erik Mackenroth
   7. 
Adam Montano
   8. 
Dennis Moore
   9. 
Ethan Pavone
  10. 
X
Thursday, October 28, 2004
Preliminary round #8

Host:  
Paul Blomeyer
Special Guest:  
Debbie Lockhart
   1. 
Kyle Becker
   2. 
Berger, The Berger With Everything
   3. 
Ty Catch
   4. 
Steve Gambhir
   5. 
Patrick Hanifin
   6. 
Patty Juliano
   7. 
Harp Pekin
   8. 
Matt Walker
   9. 
Hollie Young
  10. 
X
Thursday, November 4, 2004
Preliminary round #9

Host:  
Wes Martens
Special Guest:  
Curtis Fortier
   1. 
Chris Adams
   2. 
Nick Beasley
   3. 
Louis Ferrara
   4. 
Georgi
   5. 
Adam Gropman
   6. 
Jay Jones
   7. 
Eric Koziatek
   8. 
Natasha Leggero
   9. 
Jeremy Paul
  10. 
Joe Sullivan
Thursday, November 11, 2004
Preliminary round #10

Host:  
Rebecca Arthur
Special Guest:  
Steven John
   1. 
Aristotle Athiras
   2. 
Joe Braza
   3. 
John Carreon
   4. 
Francisco
   5. 
Chad Little
   6. 
Naro
   7. 
Joseph Medina
   8. 
Jeremy Ramey
   9. 
David Recksiek
  10. 
Jim Sheekey
Thursday, November 18, 2004
QUARTER-FINALS #1

Host:  
Rosie Tran
Special Guest:  
Drake Witham
   1. 
Ransford Doherty
   2. 
Francisco
   3. 
Chris Franjola
   4. 
Erik Griffin
   5. 
Patrick Hanifin
   6. 
Jason Hice
   7. 
Rodney Hood
   8. 
Jay Jones
   9. 
Stacie McGlenon
  10. 
Brandon Tyra
Thursday, December 2, 2004
QUARTER-FINALS #2

Host:  
Laura Hayden
Special Guest:  
Rebecca Arthur
   1. 
Aristotle Athiras
   2. 
Kyle Becker
   3. 
Dan Bialek
   4. 
Sebastian Castellon
   5. 
Greg "Stan-G" Gates
   6. 
Geoff Keith
   7. 
Natasha Leggero
   8. 
Thai Rivera
   9. 
Lan Tieu
  10. 
DeLecia White
Thursday, December 9, 2004
QUARTER-FINALS #3

Host:  
Debbie Lockhart
Special Guest:  
Jay Hewlett
   1. 
Matt B. Davis
   2. 
Timothy Deshler
   3. 
William Hale
   4. 
Adam Hammer
   5. 
Laura Hayden
   6. 
Bobby D. Lux
   7. 
Erik Mackenroth
   8. 
Harp Pekin
   9. 
Jeremy Ramey
  10. 
Joe Sullivan
Thursday, December 16, 2004
QUARTER-FINALS #4

Host:  
Tamara Pennington
Special Guest:  
Debbie Lockhart
   1. 
Miss Audra
   2. 
Nick Beasley
   3. 
John Carreon
   4. 
Ty Catch
   5. 
Ben Hague
   6. 
Adam Montano
   7. 
Mark Moseley
   8. 
Matt Primeau*
   9. 
Randy Simmons
  10. 
Brad Stewart
*Matt Primeau didn't show up to the quarter finals #4.
Thursday, January 6, 2005
SEMI-FINALS #1

Host:  
Sue Nelson
Special Guest:  
Vince Harper
   1. 
John Carreon
   2. 
Sebastian Castellon
   3. 
Chris Franjola*
   4. 
Adam Hammer
   5. 
Jay Jones
   6. 
Mark Moseley
   7. 
Jeremy Ramey
   8. 
Thai Rivera
*Erik Griffin will not be able to make the semi finals. Chris Franjola will take Erik Griffin's place.
Thursday, January 13, 2005
SEMI-FINALS #2

Host:  
Rebecca Arthur
Special Guest:  
Lisa Alvarado
   1. 
Aristotle Athiras
   2. 
Kyle Becker
   3. 
Francisco
   4. 
William Hale
   5. 
Jason Hice
   6. 
Erik Mackenroth
   7. 
Adam Montano
   8. 
Brad Stewart
Thursday, January 20, 2005
FINALS

Host:  
Bernadette Balagtas
Special Guest:  
Tymon Shipp
   1. 
Aristotle Athiras
   2. 
John Carreon
   3. 
Sebastian Castellon
   4. 
Francisco
   5. 
William Hale
   6. 
Jay Jones
   7. 
Thai Rivera
   8. 
Brad Stewart

FINAL RESULTS
   1. 
Sebastian Castellon
   2. 
Aristotle Athiras
   3. 
Brad Stewart
   4. 
John Carreon

Each round will be at
Martini Blues
5874 Edinger Avenue
Huntington Beach, CA 92649
714-840-2129

 



2005 William E. Word. All rights reserved

eXTReMe Tracker