Ultimate Laff-Down I - WINNER - Coley


Laff-Down I - 2ND PLACE - Johnny Dam

Laff-Down I - 3RD PLACE - Di Stanky

Thursday, September 4, 2003
Preliminary round #1

Host:  
Bill Word
Special Guest:  
Debbie Lockhart
   1. 
Amy Anderson
   2. 
Paul Blomeyer
   3. 
Randell Costello
   4. 
Spencer Dobson
   5. 
Laura Hayden
   6. 
Jason Helfgott
   7. 
David Lee
   8. 
Di Stanky
   9. 
Joe Sullivan
  10. 
Shari Vasseghi
Thursday, September 11, 2003
Preliminary round #2

Host:  
Colleen Crabtree
Special Guest:  
Sue Nelson
   1. 
Matin Atrushi
   2. 
Cindy Burns
   3. 
Devin Dugan
   4. 
Funny Plumber and Mom
   5. 
Mary Kennedy
   6. 
Cory Massiet
   7. 
Dixon Matthews
   8. 
Paul Morrissey
   9. 
Matthew Tate
  10. 
Billy Vitale
Thursday, September 18, 2003
Preliminary round #3

Host:  
Wes Martens
Special Guest:  
Colleen Crabtree
   1. 
Johnny Dam
   2. 
Jay Demtrak
   3. 
Rhonda DeFelice
   4. 
Brian Dowell
   5. 
Grant DuBose
   6. 
David Martinez
   7. 
Donovan McGrath
   8. 
Dave Reinitz
   9. 
Steve Sobel
  10. 
Jay Stockwell
Thursday, September 25, 2003
Preliminary round #4

Host:  
Ara Anton
Special Guest:  
Maria Menozzi
   1. 
Augi
   2. 
Shari Becker
   3. 
Joe Braza
   4. 
Dennis Fowler
   5. 
Jordy Fox
   6. 
Brandon Gibson
   7. 
Adam Gropman
   8. 
Sean Patrick Murphy

   9. 
Dr. Howard Richmond
  10. 
Rosie Tran
Thursday, October 2, 2003
Preliminary round #5

Host:  
Lynn Epstein
Special Guest:  
Laura Hayden
   1. 
Jonny Carter
   2. 
Joe Castro
   3. 
Mike Dorval
   4. 
Francisco
   5. 
Melanie Lane
   6. 
Wes Martens
   7. 
Steve Monroe
   8. 
Louise Palanker
   9. 
Steve Royall
  10. 
Earl Skakel
Thursday, October 9, 2003
Preliminary round #6

Host:  
Laura Hayden
Special Guest:  
Tamara Pennington
   1. 
Rebecca Arthur
   2. 
Leana Benson
   3. 
Ben Hague
   4. 
Scott Everett Berger
   5. 
Erik Mackenroth
   6. 
Matt Olsen
   7. 
Barry Weisenberg
   8. 
Wendy Wilkins
   9. 
Darin Wood
  10. 
Zhivago
Thursday, October 16, 2003
Preliminary round #7

Host:  
Sue Nelson
Special Guest:  
Mary Rahmes
   1. 
Ara Anton
   2. 
Dan Bialek
   3. 
Mike Clauss
   4. 
Coley
   5. 
Darq Gable
   6. 
Steve Gambhir
   7. 
Dava Krause
   8. 
Pat Leborio
   9. 
Chad Little
  10. 
Hollie Young
Thursday, October 23, 2003
Preliminary round #8

Host:  
Tamara Pennington
Special Guest:  
Lynn Epstein
   1. 
Dave Dayen
   2. 
Chris Franjola
   3. 
Warren Hendon
   4. 
Geoff Keith
   5. 
Joey Nibras
   6. 
Cindy Nielsen
   7. 
Kathleen McCann
   8. 
Chris Morales
   9. 
Laura Park
  10. 
Jennifer Rich
Thursday, October 30, 2003
FINALS

Host:  
Bill Word
Special Guest:  
Vince Harper
   1. 
Coley
   2. 
Johnny Dam
   3. 
Brandon Gibson
   4. 
Ben Hague
   5. 
Geoff Keith
   6. 
Melanie Lane
   7. 
Di Stanky
   8. 
Billy Vitale

Each round will be at
Martini Blues
5874 Edinger Avenue
Huntington Beach, CA 92649
714-840-2129

 



2003 William E. Word. All rights reserved

eXTReMe Tracker